Poděkování Nadaci Agrofert

Za přispění Hasičského fondu Nadace Agrofert se podařilo jednotce SDH Hynkov rozšířit své vybavení  o třídílný  zásahový žebřík, ruční radiostanici Motorola DP1400, páteřní desku, výstražné vesty a přilbu Kalisz.

Zakoupené vybavení přispěje  k větší bezpečnosti a zvýšení akceschopnosti jednotky.

Celkové náklady na pořízení vybavení pro jednotku činí 35.774 Kč. Nadace Agrofert přispěla částkou 30.000Kč.

Tímto bychom chtěli poděkovat Nadaci Agrofert za poskytnutí finančního daru.

Obdrželi jsme poděkování ze Šumvaldu. Rádi jsme pomohli, ale snad už to nikdy více nebude potřeba.

Při vypalování suché trávy buďte maximálně obezřetní!

Senior v Rychvaldu na Karvinsku utrpěl při neohlášeném pálení trávy  popáleniny v obličeji | Týdeník Policie
Při jarním úklidu se stále mnoho majitelů rodinných domů, zahrádek, chat a chalup uchyluje k vypalování suchých travních porostů. Při této činnosti dbejte maximální opatrnosti. Nejlépe si dát o trochu víc práce a poprat se s touto činností jiným způsobem - ušetříte tím práci příslušníkům hasičských sborů, zejména ale neohrozíte zdraví své, nikoho jiného, ani svůj majetek.

Pokud však není jiné východisko, dbejte základních rad:

1. Klestí nebo suchou trávu nepalte za silného větru nebo v období extrémního sucha.

2. Na místech se vzrostlým porostem je plošné pálení zcela zakázáno.

3. Biologický odpad palte v ohništi, které je bezpečně odděleno od okolního prostředí pískem nebo kameny.

4. Mějte v blízkosti ohniště / páleniště připraveny prostředky k hašení případného požáru (konev s vodou, nádobu s pískem, lopatku), aby se dal uhasit již v zárodku.

5. Všem občanům se doporučuje ohlásit plánované vypalování ploch na těchto stránkách: https://paleni.izscr.cz/

6. V případě, že je ohrožen Váš život, zdraví nebo majetek, ihned kontaktujte hasiče na 112 nebo 150.

COVID výzva Ministerstva vnitra!

Zůstaňte doma, zachraňte životy. Ministerstvo vnitra vylepí tisíce plakátů  - iDNES.cz

Poděkování Nadaci ČEZ

Vyjadřujeme tímto poděkování Nadaci ČEZ za pořízení materiálního vybavení pro Jednotku Sboru dobrovolných hasičů obce Hynkov.

Pořízené vybavení:

1 x komplet ochranný oděv DEVA BUSHFIRE