POHÁDKOVÝ LES HYNKOV 2017

Vážení návštěvníci,

v letošním roce se uskuteční další ročník pohádkového lesa a my si Vás všechny tímto dovolujeme pozvat ke spolupráci s přípravami této akce. Pohádkový les proběhne v sobotu 17. 6. 2017.

V případě zájmu se obraťte na e-mail fvocka@gmail.com, případně na mobil 776 651 295.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci! :-)

POHÁDKOVÝ LES HYNKOV

SDH HYNKOV ZVE NA TRADIČNÍ I. KOLO SOUTĚŽE V POŽÁRNÍM SPORTU

OSLAVY SVÁTKU SV. FLORIANA LUDÉŘOV

Oslavy svátku sv. Floriana, oslavy 70. výročí konce 2. sv. války

Country bál 2015

Bruslení 2014/2015

Také na přelomu loňského a letošního roku se díky spolupráci místních spolků zaledovalo hynkovské hřiště a mohli se zde sejít občané-sportovci všech věkových kategorií, aby si společně zahráli hokej. Ten má u nás velmi dlouhou tradici.
Fotky jsou z 31. 12. 2014, rozcvičování před silvestrovským kláním.

Mikulášská nadílka 2014

Rozsvěcování vánočního stromečku

Námětové cvičení okrsku Příkazy 2014

V pátek 10. října se náš sbor účastnil námětového cvičení okrsku Příkazy, které se tentokrát konalo v Horce nad Moravou. Cílem bylo zejména procvičit dálkovou dodávku vody s překonáním kolejiště a pozemní komunikace, dále procvičit signály pro dopravu vody.

Více ve fotogalerii.

Říše pohádek v hynkovském lese

Členové SDH Hynkov ve spolupráci s občany Hynkova uspořádali v sobotu 7. června první ročník Pohádkového lesa. Nápad na tuto akci vznikl o mnoho měsíců dříve při přemýšlení o originálním a netradičním pojetí oslavy Dne dětí. A byla to skvělá volba. Zatímco v posledních letech se dětského dne účastnilo maximálně (a to ještě když byl dobrý rok) 50 dětí, včera – včera to byla více než dvoustovka mladých, kteří se vydali vstříc pohádkám. Přijeli z blízkého okolí, ale také Olomouce, Litovle, a dokonce až z Hranic – tento zájem nás nesmírně potěšil a dodal nám energii do dalších ročníků. A kdo na děti na trase čekal? Dvě Bílé paní a jejich kroužek kreativního tvoření, perníková bába s dědkem a jejich „lanové centrum“, Červená Karkulka s vlkem, hastrman, který chodil po vodě, Popelčino království včetně poníka Juráška, dílna Pata a Mata, zastavení u Shreka, Fiony a kocoura (nebo kočky?) v botách. Tím ale výčet rozhodně nekončí, stezka pokračovala k chaloupce Rumcajse a Manky, a posledním pohádkovým zastavením bylo peklo se dvěma strašidelnými čerty. Dvě stanoviště byla ještě na hřišti – děti si mohly podržet proudnici a hasit vodou připravené terče – plechovky. Tato zábava se nakonec zvrhla v nekontrolovatelný souboj dvou skupin dětí – každý kdo se pohyboval poblíž, rozhodně neodešel suchý. Nakonec samozřejmě nesmíme opomenout zastavení na divokém západě - své střelecké umění nás přijel učit samotný šerif Aleš, který se za celý den nezastavil – zbraně mají dnes u dětí (a zejména u kluků) větší váhu než hračky.

Co ještě dodat? Automobily obsadily okraje silnic až daleko ke kapličce, v jistých chvílích nebylo možné vůbec přejít most u mlýna – tolik lidí se doslova hrnulo na hynkovské hřiště. K dispozici byl pro děti nafukovací hrad, své místo tu měla také oblíbená cukrová vata. Každý kluk i děvče si po uzavření lesa mohli opéct kabanos na připravené vatře.

Obrovské množství odměn pro každého soutěžícího jsme mohli poskytnout díky dobré vůli našich sponzorů, kterými jsou: TJ Sokol Hynkov; obec Příkazy; Hospůdka pod Sépkó, Hostinec U Lucerny – Pavel Peč, Hynkov; Hospoda U mlýna – Eva Beníčková, Hynkov; KM BETA – Martin Pryč; Autolakovna DROSA – manželé Drožnikovi; paní Marta Urbánková, Hynkov; Moravská vodárenská, a. s., Olomouc; pan Charvát, Hynkov; paní Leona Smékalová, Hynkov; paní Kateřina Richterová, Hynkov; pan Filip Vočka, Hynkov; rodina Pytlíčkova, Hynkov; Faksa-Straka, s.r.o., Příkazy; MVDr. Stanislav Kovář, Příkazy; Mikšík stavby a reality s.r.o., Příkazy; MONTIX Horka nad Moravou; Kantýna Vápenky – Jana Urbanová, Litovel; Kadeřnictví Martina – Martina Svačinová a Štěpánka Stejskalová, Litovel; Kristýna Hladíková, Litovel a Městská policie Olomouc.

Na závěr ještě uvádím několik vzkazů od dětí a rodičů, cituji: „Nejlepší pohádkový les!!! Super akce!!! Děkujeme J“; „Vynikající pohádkový les. Děkujeme.“, „Byl ten den bezva“-Tom Chlapík, „víc hadic, den byl bezva“ – Šárka Přidalová. Nezaznamenali jsme téměř žádnou negativní reakci a jsme velmi rádi, že návštěvníci byli s naší akcí spokojeni více než s podobnými, na kterých byli např. v Hlubočkách, Senici nebo na Bouzově. Nezbývá než poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě tohoto skvělého dne. Takže díky všem! A příští rok, touto dobou, se na Vás budeme těšit na II. ročníku Pohádkového lesa.

za SDH Hynkov

Filip Vočka